___Ефективність заправки шини азотом обумовлена тим, що азот є досить інертним газом, не містить пилу, мастила та інших складових, які знижують довговічність колеса.


___У шинах, заправлених азотом, окислення металокорду не відбувається. Кисень, який входить до складу атмосферного повітря, є окисником, а висока вологість всередині покришки, накачаної повітрям, призводить до конденсації вологи при перепадах температури, Разом ці два фактори прискорюють корозію металокорду та процес старіння гуми і, відповідно, шини загалом.


___Тиск у шині, накачаній повітрям, різко змінюється в залежності від фактичної температури шини, а влітку, відповідно, тиск досягає максимальних величин. Коефіціент теплового розширення повітря досить значний, тому для колеса легкового автомобіля підвищення тиску розігрітої на сонці або під час руху шини може досягати 0,5 - 0,8 атмосфери. Під навантаженням незначна "грижа" чи серйозний прокол може призвести до вибуху. Для азоту коефіціент теплового розширення значно нижчий, і розігрів покришки для колеса, заправленого азотом, призведе до зміни тиску всього на 0,1 атмосферу. Таким чином, азот у колесах практично не піддається тепловому розширенню, відповідно забезпечує стабільність тиску всередині шини, заправленої азотом, при будь-якій температурі.


___Колеса всіх спортивних автомобілів, починаючи від Формули-1 й закінчуючи кільцевими перегонами, накачуються тільки азотом. Величезні шини кар'єрних самоскидів, найвідповідальніші шини повітряних лайнерів накачуються теж тільки азотом. Тому якщо ваші шини працюють у надважких умовах, на великих швидкостях та температурних навантаженнях, потурбуйтесь про свою безпеку й заправте свої шини азотом.
Стабільність тиску в шинах потрібна не тільки влітку, але навіть і під час зимових морозів. Як відомо, для покришки шкідлива експлуатація з будь-якими відхиленнями від рекомендованого виробником тиску. Якщо тиск перевищує норму, то центр протектора виступає над краями і, відповідно, більше спрацьовується. Якщо ж тиск нижчий норми, то центр покришки вминається, більше спрацьовуються краї протектора. Крім цього і зростає амплітуда згину металокорду, що теж пришвидшує вихід з ладу шини.Тому накачуючи шини азотом, Ви за рахунок стабільності тиску значно подовжуєте їх ресурс.

___Заправлені азотом шини мають наступні переваги:
- зменшення просочування через дрібні пошкодження та нещільності прилягання до диску;
- виключення окислення металокорду шини та матеріалу диску;
- зменшення спрацювання шини рівномірне спрацювання протектора;
- підвищення працездатності коліс при підвищених температурах та навантаженнях;
- підвищення плавності та м'якості проходження нерівностей дорожнього покриття, і як наслідок, покращення керованості автомобілем;
- покращення амортизації коліс та зменшення негативного впливу на підвіску автомобіля;
- покращення зчеплення з дорожнім покриттям і зменшення гальмівного шляху;
- підвищення стійкості при проходження поворотів;
- зменшення шуму та вібрації від контакту з дорожнім покриттям.